Kwaliteit, gemoedelijk, welzijn, duurzaam, ontzorgen, wederzijds respect voor mens en dier.
De wintervacht is verdwenen, de eerste veulens zijn geboren en de jonge paarden zijn er klaar voor. De tijd van de stamboekkeuringen zijn aangebroken. Wat komt er allemaal bij kijken en hoe zorg je ervoor dat je paard
zo optimaal mogelijk voor de dag komt.
Al ruim voor de keuringsdatum moet je een aantal administratieve en praktische zaken afhandelen.
Het paard moet op je naam staan
voordat je het voor de keuring aanmeld.
De entingen moeten in orde zijn, dat wil zeggen: het moet een basisenting en vervolgens een jaarlijkse enting hebben gehad. De basisenting betekend twee inentingen waarbij de
tweede minimaal drie en maximaal dertien weken na de eerste moet zijn gegeven. Een basisenting blijft geldig als daarna het paard elk jaar tijdig wordt gevaccineerd. Sla je een jaar over, dan is de basisenting verlopen.
Het keuringsklaar maken van een paard is niet zomaar iets. Het is belangrijk voor de waarde van het dier, dus wel zaak om er even bij stil te staan. Het is niet zo zeer het netjes poetsen van het paard maar vooral het trainen van het paard op zo'n manier
dat sterke punten worden benadrukt en minder sterke punten worden verbeterd.
Belangrijk is een gevarieerde training zodat de paarden er zin in blijven houden.
Voordat
de paarden bij ons in training komen bekijken we ze eerst, zodat we een goede inschatting kunnen maken hoeveel tijd we nodig hebben om tot een optimaal resultaat te komen.
Het is fijn als de paarden al halster mak
zijn en evt. het longeren al kennen.
Wij nemen het paard mee naar de keuring, u mag het paard natuurlijk ook ophalen bij ons.
Voor meer informatie kunt u altijd contact
met ons opnemen voor het maken van een afspraak.
We helpen u graag verder!
New York van de Asheuvel. Keuring NSvT 25 maart 2017
New York voorlopig aangewezen. Met het bereiken van 5 jaar mag hij zich opnieuw bewijzen.
Met veel plezier hebben wij deze kanjer mogen trainen.
IKE is definitief goedgekeurd in het type grai.
Larry van de Mol op de keuring in Heeze 22 oktober 2016. Larry heeft 7 weken training achter de rug bij Stal Veldhoeve.
De driejarige Larry van de Mol heeft een voorlopige deklicentie. Als vijfjarige mag hij zich opnieuw bewijzen!
Nakeuring Jelani's Bowen zaterdag 15 nov. 2014 bij Stal Veldhoeve. Jelani's Bowen is een voldoende tot goed rastypische Cob met een sprekend hoofd. De hengst heeft een mooi front. De schouderpartij is goed ontwikkeld en er is sprake van een voldoende tot goede bovenlijn. Het beenwerk is correct qua stand en bouw. De stap is voldoende ruim en krachtig, wat meer souplesse zou gewenst zijn. De stap is voor iets nauw. In draf laat Bowen voldoende ruimte en kracht zien.
Robino kwam op Stal Veldhoeve om keuringsklaar te maken en om beleerd te worden onder het zadel. Robino heeft wat tijd nodig gehad maar heeft zich ontwikkeld als een brave en zeer werkwillige hengst die leiding en structuur nodig heeft. Op de keuring keek men op van de zeer krachtige draf met veel swung. Robino is goedgekeurd voor de dekdienst. Tevens röntgenologisch en op sperma goed bevonden.
Vader: O'Malley
Moeder: Daisy
Geboren: 15-07-2010
Wederom mocht Karlijn, Avili Rakli van de Bonte Parels afreizen naar Stal Veldhoeve. Zij voldeed hier opnieuw aan verwachting. Het oordeel van de jury: Ze stapt ruim en krachtig en beweegt daarbij door het hele lijf. Ze draaft daarnaast ook met afdruk. Haar hoofd is sprekend, alhoewel een tikje lang. Haar nek en hals zijn goed. De schoft is voldoende en de bovenlijn kon iets sterker. Een heel harmonieuze cob, die net een tikje robuuster had mogen zijn. Karlijn kreeg het Sterpredicaat uitgereikt met een eeste premie en werd tevens Dagkampioen Cob Merries.
Eind febr. 2012 is Tolkien van Weremere wederom met zijn eigenaren afgereisd naar Stal Veldhoeve in Lunteren. Ditmaal niet zonder succes! Hij werd ster met een eerste premie en tevens kampioen van de dag! (ICS)
Jelani's Bowen is bij Stal Veldhoeve beleerd onder het zadel en voor de keuring klaar gemaakt. Op de hengstenkeuring behaalde hij 139 punten met een 2e premie.
Meest recente reacties
27.05 | 11:47
Bedankt voor de goede zorgen en het goede werk Vol vertrouwen naar een mooie toekomst voor Nubby en mijzelf
21.06 | 21:20
Zaterdag bij Corné en Hennie geweest. Erg kundig, belang van de dieren staat voorop. Open in gesprek, meedenkend . Bedenktijd gekregen en alle medewerking. Super toegewijde eigenaren . Direct vertrouw
15.04 | 14:45
Vandaag mijn eerste paardencoaching gehad. En wauw wat bijzonder om mee te maken ! Heel bijzonder hoe het paard Wiebe op mijn positivietijd reageerde! Ik kijk al uit naar mij volgende sessie !
22.08 | 17:14
Graag wil ik mijn dochter Imke een x meer laten doen aan de plopjesles. Ze is 4,5 en heeft al aantal c op paarden gezeten